close
تبلیغات در اینترنت
بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟ | 18 تا 35 سال
loading...
سرویس سایت سایت رزبلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

دانلود رایگان با لینک مستقیم

بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟ | 18 تا 35 سال

بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟ | 18 تا 35 سال

برچسب ها: بهترین سن ازدواج، بهترین سن فرزندآوری، بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟


بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟ | 18 تا 35 سال

 

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، بهترین سن ازدواج را ۱۸ تا ۳۵ سالگی و بهترین سن فرزندآوری از نظر سلامت را نیز در همین سن خواند.

دکتر محمد اسماعیل مطلق در نشست منطقه‌ای آموزشی توجیهی برنامه باروری سالم و جمعیت که با حضور کارشناسان مسئول باروری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در فومن برگزار شد، اظهار کرد: راهکارهای وزارت بهداشت پس از فرمایشات مقام معظم رهبری در اردیبهشت سال ۹۳ و تشکیل کمیته‌های مختلف، تغییر کرده است.

وی به سیاست‌های کلی جمعیت بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: مهم‌ترین سیاست بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با جمعیت ارتقاء پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت با افزایش نرخ باروری به بیش از سطح جانشینی است. بر اساس اعلام مرکز آمار در سال۹۰ میزان میانگین باروری کلی در کشور ۱.۸ است.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با بیان اینکه برای جلوگیری کشوری از آسیب‌های سلامت باید میزان باروری کلی آن به ۲.۱ و بیشتر رسد، تصریح کرد: یکی از برنامه‌های وزارت بهداشت در این زمینه تلاش در راستای رساندن میزان باروری دانشگاه‌های زیر ۲.۱ به ۲.۱ و بالاتر با فرهنگ‌سازی، تغییر دستورالعمل‌ها، مشاوره و آگاهی است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه همه دانشگاه‌ها در تلاش برای رساندن میزان باروری به ۲.۱ هستند، به گونه‌ای که مرکز آمار میزان باروری کلی را ۱.۹ اعلام کرده است، افزود: میزان باروری گیلان در گذشته ۱.۲۷ بوده و این درحالیست که میزان باروری آن در حال حاضر ۱.۳۴ است. میزان باروری گیلان از زمان تغییر دستورالعمل‌ها و ارجحیت مشاوره، نه تنها از ۱.۲۷ کمتر نشده است، بلکه در تلاش برای رسیدن به ۲.۱ است.

مطلق با تاکید بر اینکه برای رسیدن به نتیجه مطلوب همکاری همه ارگان‌ها، خیرین، سازمان‌ها، روحانیت و سایر وزراتخانه‌ها نیاز است، افزود:با رسیدن میزان باروری کلی به ۲.۱، بالندگی، پویایی و جوانی جمعیت مطمئنا در کشور حاکم می‌شود؛ به شرطی که در بعد سلامت بحث جسمی، روحی، روانی، اجتماعی هر فردی را رصد و بسته خدمتی برای وی تعریف شود.

وی با اشاره به اینکه برای ارتقای سلامت جسمی، روحی و روانی نوزاد، کودک، نوجوان، جوان، میانسال و سالمند بر اساس سیاست‌های وزارت بهداشت برنامه و بسته خدمتی تعریف شده است، افزود: خوشبختانه همه بسته‌های خدمتی در برنامه سیب و پرونده الکترونیک وارد شده است و در حال حاضر در حاشیه شهرها، شهرهای زیر ۲۰هزار نفر جمعیت در حال اجرا است و بزودی سایر شهرها زیر پوشش قرار خواهند گرفت.

 مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، رفع موانع ازدواج، تسهیل تشکیل خانواده، افزایش فرزندآوری، کاهش سن ازدواج، حمایت از زوج‌های جوان، توانمندسازی زوجین در تامین هزینه‌های زندگی و تربیت نسل سالم و کارآمد را از دیگر سیاست‌های ابلاغی دانست و عنوان کرد: در گذشته در خصوص ازدواج برنامه‌ای نداشتیم و این درحالیست که یک اداره با عنوان جوانان تشکیل شده است که در راستای آماده و آگاه کردن جوانان و فرهنگسازی برای یک ازدواج سالم فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه نقش ازدواج در امید به زندگی، نقش ازدواج در ارتقای سلامت جسمی و روانی یک فرد و یک خانواده در حوزه فعالیت اداره جوانان قرار دارد، متذکر شد: در اول مهرماه با همکاری اداره آموزش سلامت کمپین ازدواج در تمامی دانشگاه‌ها ایجاد خواهد شد.

مطلق با بیان اینکه سن ازدواج در کشور چهار تا شش سال افزایش یافته است، تصریح کرد: بهترین سن ازدواج ۱۸ تا ۳۵ سالگی  و بهترین سن فرزندآوری از نظر سلامت ۱۸ تا ۳۵ سالگی است. در هیچ یک از بسته‌های خدمتی ما ذکر نشده که به افراد ۳۵سال به بالا خدمت ارائه نمی‌شود، بلکه ما موظف به ارائه خدمات به همه افراد هستیم و مراقبت از سن ۳۵ سال برای تولد فرزند سالم به صورت ویژه است.

وی با تاکید بر اینکه ما هیچ برنامه‌ای که بسته‌های خدمتی آن مخالف با ۳۵سال باشد، نداریم، ادامه داد: یکی دیگر از سیاست‌ها و برنامه‌های انجام شده، اختصاص تسهیلات مناسب برای مادران بویژه در دوره بارداری و شیردهی است.

مطلق با اشاره به ایجاد مراکز ناباروری در کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اظهار کرد: یکی دیگر از اقدامات، همکاری با بنیاد برکت زیر نظر ستاد فرمان هشت ماده‌ای امام(ره) است. تمام تلاش‌مان این است که کلیه دانشگاه‌ها و افراد محروم و ضعیف در مناطق روستایی و شهری را زیر پوشش بنیاد برکت قرار دهیم.

وی ارتقای امید به زندگی، تامین سلامت و تغذیه سالم جمعیت، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بویژه اعتیاد، سوانح و آلودگی‌های زیست‌محیطی را از دیگر سیاست‌های ابلاغی برشمرد و گفت: وزرات بهداشت برای همه موارد مذکور برنامه دارد.

 مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت افزود: طرح و ارائه بسته خدمت کنترل بیماری غیرواگیر، کاهش فشار خون، سرطان‌ها، قند و چربی در کل کشور از ابتدای مهر اجرا خواهد شد و در حال حاضر در چهار دانشگاه به صورت پایلوت در حال اجرا است. قبل از انقلاب، سن امید به زندگی در زنان ۵۴ و در مردان ۵۶ بوده است و این آمار امروز تغییر کرده است.

وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت برای سلامت زنان و مردان در هر برنامه‌ای نظیر تغذیه سالم، یائسگی و فعالیت‌های فیزیکی و ... برنامه دارد، یادآور شد: یکی از کارهایی که بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری باید انجام دهیم، سلامت مادر و کودک و کاهش مرگ و میر است.  

مطلق، سطح‌بندی خدمات مادر و نوزاد و کارگاه مربیان احیاء نوزادان را از جمله برنامه‌ها در راستای کاهش مرگ و میر نوزادان خواند و تصریح کرد: مراقبت از نوزادان پر خطر در منزل یکی از برنامه‌هایی است که تصمیم به اجرای آن در گیلان از امسال داریم.

وی به وجود سه میلیون زوج نابارور در کشور اشاره کرد و گفت: برخی از نوزادان در زمان تولد از نظر سن و وزن دچار مشکل هستند که نیازمند مراقبت‌های ویژه‌اند. برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای بوده که این طرح در چهار دانشگاه اجرا شده است.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با بیان اینکه با کسب نتایج مطلوب و مثبت این طرح از سال ۹۶ مراقبت نوزاد پرخطر در منزل در کل کشور اجرایی خواهد شد، افزود: توانمندسازی والدین برای مراقبت از نوزاد، بسته‌های خدمتی خودمراقبتی و مراقبت در خانه از دیگر اقدامات در حال اجرا است.

وی با یادآوری اینکه در سال ۶۱، مرگ کودکان و نوزادان در کشور ۱۴۵ در ۱۰۰۰ تولد زنده بوده است، تصریح کرد: در حال حاضر این میزان به ۹.۵ در ۱۰۰۰ تولد زنده رسیده است. بر اساس برنامه‌ریزی‌ها بنا است این میزان در برنامه ششم به هفت در ۱۰۰۰ تولد زنده رسد و تا سال ۲۰۳۰ در ایران هیچ مرگ نوزاد قابل اجتناب نداشته باشیم.

مطلق با بیان اینکه در گذشته فقط بر روی جسم کودک از نظر لاغری، چاقی، وزن و قد کار می‌شد، ابراز کرد: در حال حاضر کار بر روی تکامل، گفتار، رفتار و کردار کودک در حال اجرا است. با برنامه‌ها و اقدامات صورت گرفته، مرگ کودکان زیر یک سال ۱۳.۸ در ۱۰۰۰ تولد زنده و مرگ کودکان زیر پنج سال ۱۵.۶ در ۱۰۰۰ تولد زنده است.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت در پایان به برنامه ارتقای سواد ژنتیک در کشور، پیشگیری و کنترل بیماری PKU، پیشگیری و کنترل تالاسمی و سیکل سل در راستای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری اشاره و اظهار کرد: با توجه به اینکه در سال حدود ۳۰ هزار معلول متولد می‌شود، تلاش‌مان این است که با همکاری و اجرای برنامه‌ها این میزان را به کمترین میزان رسانیم.

 

پایان پیام/

بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟ | 18 تا 35 سال

منبع: تکست فور

 

 

 

۹ ساعت پیش - برچسب ها: بهترین سن ازدواج، بهترین سن فرزندآوری، بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است ... 18 تا 35 سال خبرگزاری ایسنا: مدیرکل دفتر سلامت .

بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟ | مدیرکل دفتر ...

www.ghatreh.com/news/nn33323452/بهترین-ازدواج-فرزندآوری-سنی-است
۲ روز پیش - ... بهداشت، بهترین سن ازدواج را 18 تا 35 سالگی و بهترین سن فرزندآوری Ø. ... به 76 سال رسید/سن ازدواج در کشور بین 4 تا 6 سال افزایش یافته است

اجتماعی » بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟ - اخبار - ...

www.khabar.pichak.net/اجتماعی/بهترین_سن_ازدواج_و_فرزندآوری_چه_سنی_است
بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟ ... مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، بهترین سن ازدواج را 18 تا 35 سالگی و بهترین سن فرزندآوری از نظر ... 45 درصد در خرداد سال 1392 به 1/ 8 درصد در تیرماه سال 1395 کاهش یافته است.

بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟ - سلامت نیوز | ...

khabarfarsi.com/n/24088811
۲ روز پیش - بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟ ... وزارت بهداشت، بهترین سن ازدواج را 18 تا 35 سالگی و بهترین سن فرزندآوری از نظر سلامت را نیز در همین سن خواند. ... در اردیبهشت سال 93 و تشکیل کمیته های مختلف، تغییر کرده است .

عبور 11 میلیون جوان ایرانی از سن باروری/ 35 درصد ... - سازمان ...

irimc.org/NewsDetail.aspx?nssi=c71f10ad-5c07-4aa2-a720-6f234165ffc6
مطلق یکی از چالش‌های کاهش نرخ باروری را افزایش سن ازدواج دانست و اظهار کرد: در حال ... چالش بعدی این است که زمان ازدواج تا فرزند‌آوری تاخیر دارد، یعنی فاصله ازدواج تا تولد ... بهداشت با اشاره به اینکه بهترین سن ازدواج و باروری بین 18 تا 35 سالگی است، ... درصد معتادان در فاصله سنی 15 تا 19 سال و 55 درصد آنان کمتر از 35 سال دارند.
۲ روز پیش - بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی استبهترین…,بهترين سن ازدواج و فرزندآوري چه سني است ... جمعيّت ايران تا پنجاه سال آينده دو برابر خواهد شد

ازدواج در چه سنی خوب است؟! - آسیب های اجتماعی - سلامت ...

www.salamatnews.com › سلامت اجتماعی › آسیب های اجتماعی
۲۱ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - ازدواج˝،شیرین ترین حادثه زندگی بشربعد ازتولد است. ... وزارت جوانان 23 میلیون جوان درکشورداریم که بیشترین آنها درسنین 25 تا 29 سال که بهترین سن ازدواج است قراردارند . ... براین اساس نرخ بیکاری درگروه های سنی بالاتر از 35 سال کمتراز6 درصد گزارش شده است . ... بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟

هیچ جایگزینی برای «شیر مادر» در دنیا نیست - شفا آنلاین

shafaonline.ir/fa/news/120472/هیچ-جایگزینی-برای-شیر-مادر-در-دنیا-نیست
۲ روز پیش - چرا که سلامت مادر و جنین از مهمترین اولویت‌های این وزارت خانه است و هدف ما ... بهترین سن برای باروری 18 تا 35 سال است و کسانی که ازدواج می‌کنند باید سعی کنند تا سه سالگی فرزند آوری داشته باشند و فاصله سنی فرزند اول و دوم باید ...

برچسب ها - سن فرزند‌آوری - مهرخانه

mehrkhane.com/fa/tag/1/سن%20فرزند‌آوری
بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟ سن ازدواج را ۱۸ تا ... در شهرها و روستاها میزان فرزند آوری مادران در سنین. ... های گروه سنی 35 تا 39 در سال گذشته 10... 4 درصد ...
به بیان دیگر، جوانی که دیر ازدواج می‌کند، این احتمال هم بسیار وجود دارد که دیر بچه‌دار شود. ... بالای 40 سال تصمیم به ازدواج بگیرند، خیلی از آنها اشتیاقشان به فرزندآوری کمتر ... گفته‌ متخصصان، بهترین سن باروری برای زنان، سنین 18 تا 35 سال است، اما ... دیر ازدواج کردن به وجود می‌آورد، افزایش اختلاف سنی بین فرزندان و والدین است.
... بتوانند آزادانه و مسئولانه در مورد زمان و چگونگی فرزند آوری خود تصمیم گیری نمائید. ... ((با هم ازدواج کنید و توالد و تناسل داشته باشید تا زیاد شوید،زیرا من در روز ... به نظر می رسد که سنین 18-35سالگی برای زنان بهترین زمان برای حامله شدن و پرورش جنین است.اگر مادری در سنی کمتر از 18سال یا بیشتر از 35 سال حامله گردد،امکان بروز ...

[DOC]تعادل پویای ساختار جمعیت

hn-bhn.ajums.ac.ir/_hn-bhn/documents/تعادل%20پویای%20ساختار%20جمعیت.docx
جمعیت در سال 1420 حداکثر به حدود 88 تا 90 میلیون نفر خواهد رسید و سپس روند رشد آن ... 10 خانوار با فرض عدم افزايش الگوي سني ازدواج، 7 جوان در معرض سن ازدواج خواهيم داشت ... 35-18 سالگی، سن مناسب برای بارداری بوده و سنین 30-20 سالگی بهترین سن ... متوسط سن ازدواج و افزايش دوره سني مناسب بارداري و فرزند آوري فراهم مي گردد.
۲۹ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - این استاد دانشگاه تهران بیان کرد: اساساً بهترین و موثرترین رویکرد فرزندپروری نیز آن است که فرزندانمان ... *در آموزه‌های عقلانی هیچ سقف سنی برای ازدواج تعیین نشده است ... وی عنوان کرد: مادران بالای 40 سال بایسته و شایسته است از نظر ... در حال حاضر در استرالیا فرزند‌آوری در سنین 35 تا 45 سالگی به یک امر قابل ...

هفته نامه سلامت | افزایش سن فرزندآوری؛ ریشه‌ها و میوه‌ها

salamat.ir/d/print:page,1,1398-افزایش-سن--فرزندآوری؛-ریشه‌ها-و-میوه‌ها.html
همچنین الگوی کلی فاصله سنی بین فرزندآوری در خانواده‌های ایرانی مطلوب نیست. ... بنا به اظهارات دکتر مطلق، اکنون متوسط سن ازدواج مردان به 7/26 سال و زنان به 4/23 سال رسیده که برای رشد نرخ باروری ... بهترین سن بچه‌دارشدن که خطر را هم برای مادر و هم برای جنین کم می‌کند و شانس حفظ سلامت مادر و جنین را افزایش می‌دهد، 18 تا 35 سال است.

در سال 93 چند ازدواج ثبت شده است؟! - اصفهان

tabnakesfahan.ir/fa/news/226737/در-سال-93-چند-ازدواج-ثبت-شده-است
... و 272 ازدواج، یعنی بیش از 35 درصد ازدواج ها مربوط به بازه سنی 30 تا 40 سال بوده است. ... که بهترین سن برای ازدواج دخترها 23 تا 26 و برای پسرها 27 تا 29 سال است. ... سن ازدواج باعث شده که در کشور سالیانه ۴۴۰ هزار فرصت فرزندآوری از دست برود، ...
۳ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - وی اضافه کرد: با پیشگیری از این مساله (ازدواج کودکان زیر سن 18 سال) می .... فاصله سنی 18 تا 35 سالگی مناسب برای فرزندآوری است و بهترین سن ...

بیش از دو هزار نفر از اقشار بی بضاعت جامعه تحت پوشش ... - ...

www.behdasht.gov.ir/index.jsp?siteid=1&fkeyid=&siteid=1&pageid=54782...
۲ روز پیش - دکتر مطلق تاکید کرد:بحث دیگری که بسیار حایز اهمیت است سلامت مادر و کودک است که این ... دکتر مطلق در خصوص سن باروری هم گفت:بهترین سن برای باروری18 تا 35 سال است.و کسانی که ازدواج می کنند باید سعی کنند تا سه سالگی فرزند آوری داشته باشند و فاصله سنی فرزند اول ودوم باید بیش از پنج سال نباشد.

نسخه چاپی - محرومیت 17 میلیون ایرانی از موهبت «فرزند»

iusnews.ir/fa/print/144215/محرومیت-17-میلیون-ایرانی-از-موهبت-«فرزند»/
خبرنامه دانشجویان ایران: بیش از ۷۰ درصد جمعیت کشور بین ۱۵ تا ۶۴ سال قرار دارند و ... بدون آنکه ازدواج کنند و فرصتی برای فرزند‌آوری داشته باشند، رفته‌رفته از چرخه ... شدن زنان سنین بین 20 تا 30 سالگی است اما در حال حاضر با بالا رفتن سن ازدواج ... از دست رفتن است، آن هم در شرایطی که کشورمان دیگر جوان نیست و هرم سنی جامعه رو ...

بارداری بعد از 35 سالگی - سرگرمی

www.akairan.com/koodak/tag/بارداری%20بعد%20از%2035%20سالگی/
بیشترین شانس در سنین 20 تا 24 سال است؛ در سنین 35 تا 39 سالگی این احتمال ... فاصله زیاد ازدواج تا بچه دار شدن اشتباهی بزرگ در فرزندآوری است، زیرا افزایش سن زن و مرد برای بارداری. ... امروزه بارداری بعد از 35 سالگی را به عنوان بارداری پرخطر درنظر می گیرند چون 35 سالگی، سنی است که ... بهترین سن بچه‌دار شدن خانم‌ها و آقایان.

ازدواج موفق برای چهل ساله ها - بیتوته

www.beytoote.com/wedlock/danestani/forty3-successful-marriag.html
ازدواج موفق برای چهل ساله ها انتخاب همسر ,سن ازدواج در زنان,قبل از ازدواج,سن مطلوب ... گذشته می‌توانند در هر سنی ازدواج کرده و توفیق فرزندآوری را در بعد از سنین 40 و 45 ... بعد از 35 و 40 سالگی به یک پدیده کاملا طبیعی تبدیل شده و فرزندآوری بعد از 45 ... حیاتی دختران 40 ساله امروز همانند دختران 20 ساله چهل تا پنجاه سال گذشته است و ...
۲ روز پیش - مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، بهترین سن ازدواج را ۱۸ تا ۳۵ سالگی و بهترین سن فرزندآوری از نظر سلامت را نیز در همین سن ...
۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - به منظور ترویج ازدواج و افزایش فرزند آوری همایش ازدواج سالم در دانشگاه علوم ... 23/4 اعلام کرد و گفت: بهترین سن ازدواج و فرزند آوری بین 18 تا 35 سالگی است. ... شود و فاصله سنی فرزندان از 5 سال به کمتراز این میزان برسد به سلامت ...
تداوم این امر می تواند سبب شود که رشد جمعیت کشور در سال های آینده به صفر برسد . ... مقام معظم رهبری بر نقش مسایل فرهنگی در کاهش فرزند آوری ،رویکرد های اتخاذ شده ... بدیهی است که تناسب این آموزش ها با گروه سنی و متناسب با جنس و نیز تدوین .... سنین 35-18 سالگی، سنین مناسب برای باروری بوده و سنین 30-20 سالگی بهترین سن ...

سن باروری 11 میلیون جوان در حال گذشتن است/ 35 درصد خانواده‌ ...

www.ofogheno.ir/.../7650-سن-باروری-11-میلیون-جوان-در-حال-گذشتن-است-35-درصد...
مطلق یکی از چالش‌های کاهش نرخ باروری را افزایش سن ازدواج دانست و اظهار کرد: در حال ... چالش بعدی این است که زمان ازدواج تا فرزند‌آوری تاخیر دارد، یعنی فاصله ازدواج تا تولد ... به اینکه بهترین سن ازدواج و باروری بین 18 تا 35 سالگی است، اظهار کرد: در حال ... درصد معتادان در فاصله سنی 15 تا 19 سال و 55 درصد آنان کمتر از 35 سال دارند.

زمان مناسب بارداری - پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

www.tanzimekhanevadeh.com/medicine-and-health/1141-زمان-مناسب-بارداری
... بهترین سن شروع باردار شدن بین 18 تا 35 سال است، اظهار کرد: بارداری زیر 18 سال ... است، گفت: خانواده‌ها فرزند‌آوری را طوری تنظیم کنند که در این فاصله سنی باشد.

11 میلیون جوان در آستانه ازدواج/ اکثر جوانان سن مناسب باروری ...

ardabil.basijmed.ir/.../11%20میلیون%20جوان%20در%20آستانه%20ازدواج%20%20اکثر...
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ... خانواده در سالن ولایت اردبیل اظهار کرد: ازدواج در سن مناسب، امکان باروری در بهترین سن ... وی محدوده سنی مناسب برای بارداری در خانم ها را 18 تا 35 سالگی دانست و بیان ... بوذه و به 24 سال رسیده است و سن متوسط ازدواج آقایان نیز 27 سال است. ... این تعداد به دلیل ازدواج نکردن زنان مستعد فرزندآوری، 10 هزار فرصت به دلیل ...
۱ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - وی اظهار داشت: در سال های اخیر سن ازدواج برای خانم ها و آقایان بالا رفته ، به ... سن باروری در یک خانم از 15 سالگی آغاز شده و تا 49 سالگی ادامه می یابد . ... فاصله سنی 35-18 سالگی ، سن مناسب برای فرزند آوری بوده و بهترین سن برای ...

بهترین سن برای ازدواج - شفاف

shafaf.ir/fa/news/197156/بهترین-سن-برای-ازدواج
۱۸ تیر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - مدیر کل ثبت احوال استان زنجان بهترین سن برای ازدواج را 19 تا 20 سالگی ... همچنین بهترین سن فرزندآوری 20 تا 30 و نهایتاً 35 سال است و هر چه سن ... این موضوع است که هر زوج کدام فرزندش در چه سال و در چه سنی از والدین به دنیا آمده است.
۱۱ شهریور ۱۳۹۱ ه‍.ش. - جامعه > خانواده - مناسب ترین موقع برای ازدواج چه سنی است؟ .... با این شرایط ازدواج زیر 25 سال چه دختر چه پسر دیوانگی محضه به نظرم واسه پسرا 32 تا 35 بهترین ..... من فکرمی کنم بهترین سن ازدواج برای دخترها18، 19سالگی وپسرها20، 25سالگی. ... خبرآنلاین درباره راهکارهای افزایش ازدواج و فرزندآوری: اشتغال، اشتغال، ...

رشد فرزندآوری= جامعه‌ای جوان و پویا (گزارش روز) - کیهان

kayhan.ir/fa/news/32010/رشد-فرزندآوری=-جامعه‌ای-جوان-و-پویا-گزارش-روز
۲۲ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - طبق آمار سازمان ملل نرخ باروری در ایران در سال 2010 کمتر از 8/1 گزارش شده است. این در حالی است که حداقل نرخ جانشینی برای منفی نشدن نرخ رشد جمعیت در یک جامعه 1/2 ... در شرایط فعلی افزایش سن ازدواج بر فرزندآوری تأثیر بسزایی دارد. ... طی سالهای گذشته بهترین سن باروری برای زنان 20 تا 35 اعلام و بارداری‌های ...
۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - ... است. با توجه به محدوديت سن بارداري در خانم ها، افزايش سن ازدواج به طور طبيعي ... 20 تا 25 سالگي بهترين سن باروري در زنان است. ... به غير از كاهش توان باروري در سنين بالا، حاملگي زنان در سنين بالاي 35 سال، عوارض بارداري را نيز به دنبال دارد. .... توصيه مي كنيد دختران مجرد از چه سني براي فريز تخمك مراجعه كنند؟

بهترین سن برای بچه دار شدن کدام است؟ - مهمترین اخبار ایران و ...

vista.ir/article/279393/بهترین-سن-برای-بچه-دار-شدن-کدام-است؟
محققان به این سؤال پاسخ می‌دهند: بهترین سن برای بچه دار شدن کدام است؟ «من تازه ... می‌خواهم بدانم به تاخیر انداختن این امر تا کی امکان‌پذیر است؟ ... اما در صورتی که زنی بالای ۳۵سال ازدواج کند و یک سال دیگر هم از بارداری ... استدلال این است که وقتی فاصله سنی بچه‌ها از هم بسیار زیاد باشد امکان برقراری ارتباط و بازی با هم در آنها کم می‌شود.

نسخه چاپی - است

shomanews.com/fa/print/622702
۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - یک مدرس آموزش خانواده با بیان اینکه هدف از ازدواج آرامش نباشد، گفت: آرامش ... حسینی در خصوص سن ازدواج خاطرنشان کرد: سنی برای ازدواج مناسب است که دارای سه ... ازدواج دارند که بهترین سن برای خانم‌ها تمایل و برای آقایان دوران اشتیاق است. ... درصد جوانان دارای 20 تا 35 سال هنوز ازدواج نکرده‌اند و این وضعیت بحران به شمار ...

بهترین سن ازدواج فرزندآوری چه سنی است - سایت تفریحی فان بید

funbid.ir/search/?q=بهترین+سن+ازدواج+فرزندآوری+چه+سنی+است
تاكيد دبيرعلمي كنگره علوم سلامت باروري بركاهش فاصله ازدواج تا فرزندآوري. دكتر ناهید ... سن ازدواج در پسران به بالای 35 سال و در دختران به بالای 30 سال رسیده است.
۹ بهمن ۱۳۹۲ ه‍.ش. - عینی زیناب: رشد جمعیت ما منفی نیست و انتظار داریم تا سال 2050 همچنان رشد مثبت را ... می‌دهد که هر سال احتمال تولد فرزند دوم و سوم در گروه‌های مختلف سنی مثلاً برای 15 ساله‌ها چقدر است. ... نرخ جایگزینی می‌گوید وقتی خانم و آقایی با هم ازدواج می‌کنند برای اینکه افرادی را .... بهترین سن بارداری بین 18 تا 35 سالگی است.

Print

women.gov.ir/Portal/PrintPage/PrintPage.aspx?Object=news...ID...
۲۱ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - مطلق با بیان اینکه توانایی فرزندآوری نشاندهنده کیفیت زندگی است، ... طبق گفته وی؛سن ازدواج در برخی استانها 2 تا 4 سال و برخی از مناطق تا 10 سال افزایش یافته است. ... خوبی در کاهش مرگ و میر کودکان و سوء تغذیه این گروه سنی داشته است. ... وی بهترین سن بارداری را 18 تا 35 سالگی دانست و افزود: افراد بالای 35 ...

پسران 35 ساله اصلا با دختران 30 ساله ازدواج می کنند؟!

www.alodoctor.ir/news/.../پسران-35-ساله-اصلا-با-دختران-30-ساله-ازدواج-می-کنند؟!
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. - آمار سن ازدواج در پسران به بالای 35 سال و در دختران به بالای 30 سال رسیده است. وی تصریح کرد: عمده ازدواج پسران در سنین 20 تا 34 سالگی و دختران در سنین 16 تا 29 ... نیز دچار تغییر و تحولاتی شده است، بگونه‌ای که سن ازدواج برای پسران به بالای 35 سال و در .... بهترین و کاملترین روش‌ جوانسازی با دستگاه VIVACE ...
۲۲ تیر ۱۳۸۹ ه‍.ش. - بين 40-35 سال يك ماموگرافي به عنوان پايه بايد انجام شود (البته اين به آن معنا نيست كه .... كه در صورت تحت نظر بودن پزشك و تشخيص زودرس اين بيماران تا 95 درصد قابل درمان هستند. .... بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟

دختران را از ازدواج در سن بالا نترسانید - برترین ها

www.bartarinha.ir/fa/news/109686/دختران-را-از-ازدواج-در-سن-بالا-نترسانید
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ ه‍.ش. - افروز با اشاره به اینکه در ایران در برابر هر هزار دختر 20 تا 40 ساله، هزار و 24 پسر ... او ادامه داد: در صدا و سیما افراد کم سواد می گویند ازدواج دختران در سن 35 سالگی اشکال دارد، اشتباه است چون ... او تاکید کرد: فرزند آوری در سن بالای 40 سال مانند فرزند آوری دختران 20 ساله ... تورهای گردشگری آسیا و اروپا با بهترین قیمت.

طالب‌لو رفت تا دروازه‌بان مسنِ پرسپولیسی بیاید!/ «آشنایی» ...

www.saat24.com/.../طالب-لو-رفت-تا-دروازه-بان-مسن-پرسپولیسی-بیاید-آشنایی-ک...
۲۲ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - طالب‌لو رفت تا دروازه‌بان مسنِ پرسپولیسی بیاید! ... گرفت، اما در خبرها آمده بود که حسین آشنا را که 35 سال سن دارد با نظر منصوریان به استقلال پیوسته است. دروازه‌بانی که در کنار سن بالایش حدود 4 سال است که در لیگ برتر بازی نکرده و با شرایط آرمانی فاصله زیادی دارد. .... بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟

مرداد 1391 - پيام سازان - blogfa.com

banafsheh1351.blogfa.com/1391/05
o 20 تا 25 سالگی، بهترین سن باروری در زنان است. ... به غیر از کاهش توان باروری در سنین بالا، حاملگی زنان در سنین بالای 35 سال، عوارض .... را که از او دریافت شده است، نگه داشت و پس از ازدواج و آمادگی برای فرزندآوری، آن را لقاح داده، دوباره به رحم وی انتقال داد. ð توصیه می کنید، دختران مجرد از چه سنی برای فریز تخمک مراجعه کنند؟
بهترین سن برای شروع آموزش زبان و ریاضی به کودک93/11/07 16:5 ... است که دامنه این نگرانی ها گسترده تر شده و به سن کودکستان و حتی یکی، دو سال اول زندگی کودکان کشیده شده است. ... محققان توصیه می کنند کودک تان را تا قبل از سه سالگی به هیچ عنوان در معرض این تست ها قرار ندهید. .... بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟
۲۹ فروردین ۱۳۹۵ ه‍.ش. - اگر بتوانیم از سنین 35 تا 40 سال بعد مواظب تغذیه، چربی، فشار خون و مسایل دیگر باشیم که عروق ... بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟

بهترین سن ازدواج برای دختران - دوشیزه

www.dooshizeh.com/news/detail/بهترین-سن-ازدواج-برای-دختران/3594/view/
۱۷ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - وی بهترین سن ازدواج برای دختران را سن 20 تا 35 سال عنوان کرد و گفت: در این ... داشته و این سن مناسبترین سن برای فرزندآوری بوده و این تناسب سنی تاثیر ... میزان ازدواج دختران زیر 18 سال در استان همدان رقم قابل توجهی نیست اما در ...
۷ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ... بازه ی سنی 18 تا 35 سال، و بارداری های چهارم به بعد، به اصطلاح بارداری ... بهترین سن ازدواج و فرزندآوری · شهر کراچی توسط فردی از داخل زندان اداره ...

نرخ باروري جوانان بالای 30 سال صفر مي‌شود!

javanonline.ir/fa/news/751179/نرخ-باروري-جوانان-بالای-30-سال-صفر-مي‌شود
۱۱ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - به گفته محمد اسماعيل مطلق بهترين سن باروري 18 تا 35 سالگي است، در حالي ... وي همچنين افزايش فاصله بين زمان ازدواج و فرزند‌آوري را يكي ديگر از ...

بهترین سن باروری ۲۰ تا ۳۰ سالگی است صبح جمعه 31 ...

khabarche.ir/خبر/4576199/بهترین-سن-باروری-۲۰-تا-۳۰-سالگی-است
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. - ساری - معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: بهترین سن باروری ۲۰ تا ۳۰ سالگی ولی ... بهتری به زوجین ارائه شود و البته این آموزش‌ها به بعد از ازدواج نیز گسترش یافت. ... هم کاهش‌یافته است، هرچند مرگ ناشی از کهولت سنی و میان‌سالی در فرزند آوری تأثیر ... 1 سال پیش 20 تا 35 سالگی بهترین سنین باروری است.
۲ روز پیش - دکتر مطلق تاکید کرد:بحث دیگری که بسیار حایز اهمیت است سلامت مادر و کودک است که این وزارت ... دکتر مطلق در خصوص سن باروری هم گفت:بهترین سن برای باروری18 تا 35 سال است. .... بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟

زندگی زنان در افغانستان | 55 آنلاین

www.55online.ir/news/زندگی-زنان-در-افغانستان
۱۷ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - ... میزان زنان بیوه، در جهان است، میانگین سنی زنان بیوه در افغانستان 35 سال است که ... در سال های 1996 تا 2001 که طالبان در افغانستان قدرت داشت، وضعیت زنان در ... سن قانونی ازدواج برای دختران به 17 سال رسیده است و ازدواج دختران نوجوان ... برای رسیدن به بنز آلبالویی · بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟
۱۱ دی ۱۳۸۸ ه‍.ش. - از جمع‌بندی موارد بالا، باید منتظر ماند تا سن مناسب برای فرزندآوری در ... بهترین زمان برای باردار شدن بین بیست تا سی سالگی است. ... البته بارداری در هر سنی مزایا و سختی های خاص خود را دارد اما بین بیست .... از اين 105 زن تنها پنج نفر زير 30 سال داشتند، 45 نفر 30 تا 35 ساله بودند و 55 نفر بقيه بيش از 35 سال ...
با این حال از آنجا که در سال‌های اخیر، سن ازدواج برای خانم‌ها و آقایان بالا رفته، سن صاحب ... کمتر است و گفته شده اگرچه مرگ و میر مادران در سنین بالای ۳۵ سال افزایش پیدا ... خود را بدون مشکل سپری کند، این قاعدگی‌های منظم ماهانه حداقل تا ۳۵ سالگی اتفاق خواهد افتاد. ... بهترین رده سنی برای فرزند آوری ... زنان بالای 35 سال فرزند با هوش دارند؟

توصیه‌های شهاب مرادی به دختران مجرد سن بالا - فرارو

fararu.com/fa/news/150869/توصیه‌های-شهاب-مرادی-به-دختران-مجرد-سن-بالا
۴ خرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - به گزارش مهر، چندی قبل دختر جوانی که به دلیل ازدواج نکردن تا سن 37 ... تناسب سني و تا حدودي تحصيلي، مجرد بودن و خانواده خوب داشتن است. ... مثلا بر اساس معیارهای ۲۰ سال پیش شما خواستگار امروزتان با تفاوت سنی ۴-۳ سال، باید ۴۱-۴۰ ساله ...... پسرا ديگه دختري كه سنش بالاست و حتي زمان فرزند آوري شون هم گذشته ...

برچسب ها - هرم سنی

www.fardanews.com/fa/tag/1/هرم%20سنی
افزایش مرگ و میر در گروه سنی 18 تا 35 سال کشور. های اخیر مرگ و میر در گروه سنی ... های 50 و 60 به سنین ازدواج و فرزندآوری است... با عبور این موج از هرم سنی جمعیت در سن... کد خبر: ۵۲۳۸۱۸ تاریخ ... بهترین و بدترین سبزیجات با کربوهیدرات پایین ...
۱۷ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - امکان دارد برای یک مادر، فرزند اوری در سن 30 الی 35 سالگی دارای درصد بالایی از ... بوده در حال حاضر، مرز سنی به مراتب بالاتر آن قابل برآورد خواهد بود. ... در چندین کشور مختلف در چند سال اخیر بیانگر این حقیقت است که ازدواج خانمها ... بچه دار شدن فرصت خواهند داشت که در بهترین شرایط بین 2 تا 3 فرزند متولد خواهد شد.

رسیدن به آرامش هدف ازدواج نباشد - اعتدال

etedaal.ir/fa/news/139649/رسیدن-به-آرامش-هدف-ازدواج-نباشد
۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - حسینی در خصوص سن ازدواج خاطرنشان کرد: سنی برای ازدواج مناسب است که دارای ... و در 35 سالگی بی‌خیالی نسبت به ازدواج دارند که بهترین سن برای خانم‌ها تمایل و ... درصد جوانان دارای 20 تا 35 سال هنوز ازدواج نکرده‌اند و این وضعیت بحران به شمار ... دکتر "مژده حسینی" با بیان اینکه اگر یک زوج بین 2.1 فرزندآوری داشته ...
۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - بر اساس نتایج تحقیقی که اخیرا انجام شده است، افراد در آستانه ازدواج متوسط ... وی خاطرنشان کرد: با توجه به لزوم بهترین بهره گیری از دوره های سنی با توان ... آموزش و تشویق خانواده ها برای فرزندآوری در فاصله طلایی سن 18 تا 35 سال زن ...
۱۶ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - فاطمه سالاریان: بر اساس نتایج آخرین سرشماری کشور در سال ۱۳۹۰، جمعیت ... 1345، میانگین سنی افراد 21 سال بوده و در سال 1390به 32 سال رسیده است و ... ازدواج و فرزند اول(سن مناسب بارداری 18 تا 35 سال و بهترین سن برای باروری 20 ...
۲۸ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - افزایش سن ازدواج، و عدم تمایل به فرزندآوری در زوج های جوان، از جمله این .... این در حالی است که این رقم در سال 84، برای ازدواج های بالای 35 سال برای ... معمولاً در همة جوامع برای ازدواج، یک پایة سنی حداقلی وجود دارد که در ... در روایت دیگری هم بهترین سن ازدواج دختران، ابتدای سن بلوغ داسته شده است (مجلسی، همان، ج 16، ص 223).

تغییر نگرش‌های اجتماعی بهترین راهکار افزایش نرخ باروری است

www.umsha.ac.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=10&pageid=5177&newsview...
۲۳ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - تغییر نگرش‌های اجتماعی بهترین راهکار افزایش نرخ باروری است ... از سوی دولت برای ایجاد سازوکار مناسب ازدواج، یکی از اصول مهم در این مورد است. ... ازدواج برای خانم‌ها در کشور 23.8 سال است که با توجه به اینکه سنین 18 تا 35 سالگی، سنین ... باید تلاش کنند تا از بارداری‌های خارج از دامنه سنی 18 تا35 سال پرهیز کنند.
۱۶ دی ۱۳۹۲ ه‍.ش. - سیاری بهترین سن باروری در بانوان را 18 تا 35 سالگی عنوان کرد و افزود: ... بگیرند که ازدواج کنند و موانع ازدواج و فرزندآوری را باید برطرف کرد.
۳۰ دی ۱۳۹۱ ه‍.ش. - حداد هستم؛ ۲۸ ساله، متولد سال ۶۲ ، تا سال دوم دبیرستان درس خواندم و بعد ازدواج کردم و ... ،به جز فرزند چهارم و پنجم که یکسال فاصله سنی دارند، باقی همه دو سال تفاوت سنی دارند. ... یکی از دغدغه های خانواده ها برای فرزندآوری بحث معیشت است. ..... هم دررابطه با سن ازدواج هم براي اوردن اولاد صالح ونيكو در جهت منويات رهبر عزيزمان ...
اطلاعات داخلی و بین‌المللی نشان می‌هد بارداری‌های زیر 18 سال و بالای 35 سال هم برای ... زمان طلایی بارداری زنان 20 تا 30 سالگی و زمان مناسب بارداری 18 تا 35 سالگی است. ... یک باروری مناسب و بی دغدغه باید زمان ازدواج و فرزندآوری خود را طوری تنظیم کنند که ... ضمن اینکه افزایش سن ازدواج هم نباید آن قدر طولانی شود که فرصت‌های طلایی و ...

بهداشت باروری، بهداشت خانواده است

www.hawzah.net/fa/Magazine/View/3992/8152/.../بهداشت-باروری-بهداشت-خانواده-اس...
بهترین سن باروری چه سنی است و آیا تعیین محدوده ی سنی برای بارداری صحیح است؟ ... هجده تا 35سال، زمان بسیار کمی را در اختیار مادران برای برنامه ریزی فرزندآوری قرار ... تحقیق ها نشان داده است که ازدواج دیرهنگام، تمایل به دیر بچه دارشدن یا استفاده از ...

حرام‌زادگی در آمریکا - گلستان 24

www.golestan24.com/بخش-اجتماعی-5/2449-حرام-زادگی-در-آمریکا
۱۵ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - از آغاز سال 1980، در طی سال‌های 2002 تا 2007، بیشترین افزایش آمار تولدهای ... فرزندان متولدشده به صوت نامشروع در زنان بین سنین 35 الی 39 سال و 40 الی ... سهم قهرمان بزرگ ایران از سینما · بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟

اگه میخواین تخمک اهدایی بگیرین یا قبلا گرفتین بیاین ...

www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=690484&PageNumber=2
۱۴ دی ۱۳۹۲ ه‍.ش. - 16پست - ‏5 نویسنده
20 تا 25 سالگی بهترین سن باروری در زنان است. ... به غیر از کاهش توان باروری در سنین بالا، حاملگی زنان در سنین بالای 35 سال، .... زن از او دریافت شده است، نگه داشت و پس از ازدواج و آمادگی برای فرزندآوری، آن را لقاح داده و دوباره به رحم وی انتقال داد. توصیه می کنید دختران مجرد از چه سنی برای فریز تخمک مراجعه کنند؟

13 میلیون دختر و پسر کشور در آستانه ازدواج قرار دارند - هدانا

hodana.ir/fa/news/.../13-میلیون-دختر-و-پسر-کشور-در-آستانه-ازدواج-قرار-دارند
۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - وی با اشاره به اینکه سن ازدواج جوانان از سال 45 تا 90 رو به افرایش بوده، تاکید ... شد: در حالی که بهترین سن ازدواج 18 تا 35 سال است متاسفانه این نرخ در برخی ... تمایل به تک فرزندی، افزایش متوسط فاصله بین ازدواج و فرزند آوری و فاصله ... ارتقاء شاخص های سلامتی در این گروه سنی ، لزوم مداخلات هوشمندانه در مورد ازدواج ...
۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - با توجه به محدوديت سن بارداري در خانم‌ها، افزايش سن ازدواج به‌طور طبيعي ... جناب دكتر در ابتدا بفرماييد دختران معمولا در چه سني به بلوغ مي‌رسند؟ سن ... 20 تا 25‌سالگي بهترين سن باروري در زنان است. ... به غير از كاهش توان باروري در سنين بالا، حاملگي زنان در سنين بالاي 35‌سال، عوارض بارداري را نيز به دنبال دارد.
۳ آذر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - شاید شما هم تا به حال در این مورد فكر كرده باشید كه بهترین سن حاملگی، چه سنی است ... امروزه حاملگی پس از سن 35 سالگی را به عنوان حاملگی پُرخطر در نظر می‌گیرند. سنی كه پس از آن، خطرات و عوارض بارداری، ناهنجاری‌ها و مرگ و میر مادر و جنین در آن افزایش پیدا می‌كند. ... بيشترين احتمال باروري، در سنين 20 تا 24 سال است.

بالاخره تعداد دختران از پسران بیشتر است یا کمتر؟! - شهرخبر

shahrkhabar.ir/fa/news/.../بالاخره-تعداد-دختران-از-پسران-بیشتر-است-یا-کمتر
۱۴ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - در سال 90 رشد جمعیت ایران 3/1 بود که نشان از کاهش جمعیت در ایران و ... شده مسئولین به فکر راهکاری برای افزایش ازدواج و فرزند اوری باشند. ... كرده كه تا سال 97 اختلاف پسران در سن ازدواج نسبت به دختران در سن ازدواج ... از مردان بيشتر است و در گروه سني زنان 25 تا 29 سال با مردان 30 تا 35 ... عکس/بهترین چشمه های جهان.
بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟ ... و مدارس وزارت بهداشت، بهترین سن ازدواج را ۱۸ تا ۳۵ سالگی و بهترین سن فرزندآوری از نظر سلامت را نیز در همین سن خواند.

خبر ایرانی - دستگیری ۱۵ هنجارشکن شب‌ قدر در پردیس/ ...

newsirani.com/news/49744/دستگیری-۱۵-هنجارشکن-شب-قدر-پردیس-تصاویر
۵ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟ ... فتاحی در خصوص سن و تعداد متهمان گفت: 15 متهم با میانگین سنی 25 تا 35 سال دستگیر شدند که ...
ﺗﻮﺍﻥ ﺑﺎﺭﻭﺭﻱ ﻭ ﻓﺮﺯﻧﺪﺁﻭﺭﻱ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩﺍﺭ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ . ﺳﻨﻴﻦ. 35. -. 18. ﺳﺎﻟﮕﻲ، ﺳﻨﻴﻦ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﺮﺍﻱ ﺑﺎﺭﻭﺭﻱ ﺑﻮﺩﻩ ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ... ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﺳﻦ ﺑﺮﺍﻱ ﺑﺎﺭﻭﺭﻱ. 30. -. 20. ﺳﺎﻟﮕﻲ ﺍﺳﺖ ﭘﺲ ﺑﻬﺘﺮ ﺍﺳﺖ. ﻓﺮﺯﻧﺪﺁﻭﺭﻱ. ﺭﺍ ﺧﻴﻠﻲ ﺑﻪ ﺗﺎﺧﻴﺮ ﻧﻴ. ﺪﻨ ... 1390. ، ﻣﺘﻮﺳﻂ ﺳﻦ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﺑﺮﺍﻱ ﺧﺎﻧﻢ ﻫﺎ. 23,4. ﺳﺎﻝ ﺑﻮﺩﻩ. ،. ﻛﻪ ﺍﻳﻦ ﺧﻮﺩ ﻓﺮﺻﺘﻲ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ ﺗـﺎ .... ﻣﻌﻠﻮﻡ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺭﻋﺎﻳﺖ ﻓﺎﺻﻠﻪ ﺳﻨﻲ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﻴﻦ ﻓﺮﺯﻧﺪ ﺍﻭﻝ ﻭ ﺩﻭﻡ ، ﺗﺎﺛﻴﺮ ﻣﻬﻤﻲ ﺩﺭ ﺗﻜﺎﻣﻞ ﻭ ﺑﻬﺪﺍﺷﺖ ﺭﻭﺍﻧﻲ ﺁﻧﻬﺎ ﺩﺍﺭﺩ.
۶ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - دکتر ابهري، دلايل شکل گرفتن تجرد دختران پر سن و سال را اينگونه تحليل مي کند: «پديده .... بهترين سن ازدواج و فرزندآوري چه سني است؟ بهترين ...

چه زمانی برای بارداری مناسب است؟ - ایمپریا

imperia.ir › بارداری و زایمان › قبل از بارداری
خبرگزاري فارس: رئيس اداره جمعيت و تنظيم خانواده وزارت بهداشت گفت: زمان طلايي بارداري زنان 20 تا 30 سالگي و زمان مناسب بارداري 18 تا 35 سالگي است. چه زمانی ...
طبق آمار مربوط به سال 1391 دختران در ردهٔ سنی 20 تا 24 سال، بیشترین گروه از ... سن ازدواج دارند و بهترین سن برای ازدواج دخترها 23 تا 26 و برای پسرها 27 تا 29 سال است. ... است دختران به بلوغ جنسی رسیده باشند اما از لحاظ روانی آمادگی برای فرزند آوری و .... ارزش تجارت غیرنفتی ایران از 35 میلیارد دلار گذشت/افزایش صادرات و کاهش ...
مطلق با بیان اینکه سن ازدواج در کشور چهار تا شش سال افزایش یافته است، تصریح کرد: بهترین سن ازدواج ۱۸ تا ۳۵ سالگی و بهترین سن فرزندآوری از نظر سلامت ۱۸ تا ۳۵ سالگی است. در هیچ یک از .... سوال مخاطب بولر: 35 سالمه و یه دختر 5 ساله دارم. 2 سال ...
۲ روز پیش - مطلق با بیان اینکه سن ازدواج در کشور چهار تا شش سال افزایش یافته است، تصریح کرد: بهترین سن ازدواج ۱۸ تا ۳۵ سالگی و بهترین سن فرزندآوری از نظر سلامت ۱۸ تا ۳۵ سالگی است. .... سوال مخاطب بولر: 35 سالمه و یه دختر 5 ساله دارم.
۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - در زير برخي از اسلايدهاي ارائه شده در برنامه آورده شده است. ... 60 به 1.67 در سال 90 رسيده است که زنگ هشدار بسيار مهمي براي آينده جمعيتي ايران محسوب مي شود. ... و فرهنگي تغيير کرده است و افراد در تلاش هستند تا بهترين امکانات را براي ... و آقايان افزايش يافته است اين در حالي است که از سن 18 تا 35 سالگي سن ايده‌آل ...
تا 2 سال آینده هیچ مدرسه کپری در استان نخواهیم داشت · شهدای مدافع ... کشف 35 میلیارد ریال کالای قاچاق در اهواز/ تصاویر .... بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟
پشت چراغ‌قرمز می‌توانی پیدایشان کنی؛ کافی‌ست یک دقیقه منتظر بمانی تا .... بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟ ... س, 1395/06/02 - 21:35 — admin3 ... به گزارش پایگاه خبری تحلیلی میامی جوان،آیین نکوداشت پنجاهمین سال ارتحال مرحوم ...
۱ روز پیش - در حال حاضر میانگین سن بازنشستگی 5/51 سال است، این در حالی است که اوج پختگی انسان‌ها ... و در 94 به 1500 میلیارد تومان رسید و در مجموع طی دو سال 30 تا 35 درصد رشد سود داشتیم. ... بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟

امسال صدور ویزای زائران اربعین زودتر از سال گذشته آغاز می ...

tebjoo.ir/.../امسال+صدور+ویزای+زائران+اربعین+زودتر+از+سال+گذشته+آغاز+می+شود
امسال صدور ویزای زائران اربعین زودتر از سال گذشته آغاز می شود. نیمکت‌ها را برای دختران ... کمی پشتکار لازم است تا روش زندگی سالم و متعادلی داشته باشید. خوب تغذیه کنید، .... بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟ 1 روز قبل اخبار .... «فروشنده» با 35 سالن می‌آید / تاکید سرتیپی به اکران فیلم در سینما آزادی · امکان ویرایش ...

بهترین زمان عملکرد مغز - بزرگترین آرشیو وبلاگ های فارسی

kanoon-shahmirzad-ba.smartfeed2.ir/ogle/بهترین+زمان+عملکرد+مغز
۷ ساعت پیش - روبرت بوش تنها بیست و پنج سال سن داشت که با همفکری دو تن از پرسنل،کارگاه مهندسی ماشین آلات سب ... بهترين سن ازدواج و فرزندآوری 18 تا 35 سالگی است مدیرکل دفتر ... زمان تحقق یکیشون دقیقا همین سنی بود که من الان توشم.

فال ازدواج - بزرگترین آرشیو وبلاگ های فارسی

mojennews-ba.smartfeed.ir/ogle/فال+ازدواج
۸ ساعت پیش - شما در چه سنی باهم ازدواج کردید؟ نحوه آشنایی شما چگونه بود؟ .... روزجمعه آغاز سال نو میلادی بود وپس از مدتها چهار تا ازدواج ثبت کردیم (توی همین روز) این در حالی بود که ..... بهترین سن ازدواج و فرزندآوری 18 تا 35 سالگی است. مدیرکل دفتر ...
۸ ساعت پیش - این زن و مرد با هم ازدواج کردند تا در کنار هم برای همیشه اعتیاد را ترک کنند. ... بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟ ... لادن مستوفی بازیگر سرشناس و معروف سینما با ۲۰ سال اختلاف سنی همسر شهرام اسدی کارگردان با ذوق سینما است. .... به روز رسانی بعدی : 09:35:01 - 1395/6/4; تعداد مطالب ثبت شده : 222694; تعداد ...
۲ روز پیش - آن‌ها طی سه آزمایش از چندین روش برای سنجش دقیق فعالیت مغز 35 داوطلب در زمان خواب ... مغز توسط تحریک مغناطیسی ترانس‌کرانیال هستند تا از ارتقای سطح خواب مطمئن شوند. .... بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟ .... سلامانه : اقدامات سه سال معاونت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هفته دولت اعلام.
۲۲ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. - تحولات خزنده و تدریجی شاخص‌های تجرد، ازدواج و طلاق گویای این واقعیت ... از عواملی که به کاهش فرزند آوری منجر می‌شود، افزایش سن ازدواج است. ... طی سال های گذشته بهترین سن باروری برای زنان 20 تا 35 سال اعلام و .... درجه فراگیری ازدواج را با بررسی درصد افراد ازدواج نکرده در گروه سنی 54-50‌ ساله نیز می-توان شناخت.
بنابراین به همه این زوج های محترم اکیدا توصیه می کنیم تا قبل از پایان یک سال از شروع ... هم همین است که بهترین وقت برای بچه دار شدن، همان اوایل ازدواج است؛ این اعتقاد به قدری ... خود را در سنین جوانی که بیشترین شور و اشتیاق برای تربیت فرزند در وجودمان موج ..... (35) غذاهای تازه عروس * پیامبر خدا(صلّی الله علیه و آله و سلّم) به علیّ بن ...

برچسب ها - سن بارداری در زنان - نی‌ نی‌ بان

niniban.com/fa/tag/1/سن%20بارداری%20در%20زنان
پس از ازدواج صاحب فرزند شوند دچار مشکلاتی در زمینه... پایان عمر از این ... سال است اسلامیان در رابطه با بهترین سن بارداری و... بهترین سن ... سن در خانم ها برای فرزندآوری بین 20 تا 35... سن ازدواج در ... بهترین سن بارداری در زنان چه سنی است؟! سال دیگر ...
سن مناسب برای ازدواج چه سنی است؟ ... بارداری زنان در سن کمتر از 18 سال و بالاتر از 35 سال به صلاح نیست. ۰ ... به اعتقاد بسیاری از دانشمندان و متخصصان زنان و زایمان، بهترین سن بارداری برای زنان بین ۲۰ تا ۳۵ سال است. ۰ ... ۲۰ تا ۳۵ سالگی بهترین سن برای باروری است و برای داشتن خانواده ای سالم و فرزندان بیشتر فرزندآوری را به ...

تغییر نگرش های اجتماعی بهترین راهکار افزایش نرخ باروری ...

www.wikipg.com/.../تغییر-نگرش-های-اجتماعی-بهترین-راهکار-افزایش-نرخ-باروری-ا...
۲۱ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - تغییر نگرش های اجتماعی بهترین راهکار افزایش نرخ باروری است ... وی اضافه کرد:براساس اطلاعات حاصل از سرشماری سال 90 متوسط سن ازدواج برای خانم ها در کشور 23.8 سال است که باتوجه به اینکه سنین 18 تا 35 سالگی، سنین مناسب ... وی تغییر نگرش نسبت به فرزندآوری، احساس فشارهای اجتماعی برای فرزندآوری، ...

کدام استان‌ها فرزندآوری بیشتری دارند؟ / چرا دیگر دوتا بچه ...

rahberey.com/ShowNews/15328
۱۷ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - بازه های سنی 25 تا 29 سال و 35 تا 39 سال، دو گزینه خوب دیگر برای بارداری مادران است که ریسک خطرات ... بر این اساس، بهترین سن بارداری که کمترین ریسک مرگ و ... بارداری، ۱۰ تا ۱۴ سال است که بالاترین میزان تلفات نوزادان و مادران را به ... فرزندآوری در ایران فراهم کرده و برخلاف تصور، افزایش سن ازدواج در ایران

زنــــــــان، بهداشت، بیماری ها [آرشيو] - P30World Forums - ...

forum.p30world.com › ... › علم و آموزش › موضوعات علمی › زیست شناسی، پزشکی
۲۱ شهریور ۱۳۸۵ ه‍.ش. - تحقيقات علت آن را فشارهاي رواني و فيزيولوژيكي فاصله سني بسيار كم بين فرزندان مي‌داند. ... اين درحالي است كه ميزان مرگ و مير در زنان مجرد بالاتر است. .... بهترين زمان مقاربت هنگام تخمك گذاري زن ميباشد (معمولا 12 تا 15 روز پيش از آغاز ... اين شانس در سن 35 سالگي به 52% و در سنين 40 تا 45 سال به 50 تا 10 درصد ...

روانشناسی خانواده

www.khoshbakhti20.blogfa.com/
لذا وظيفه ي شما در چنين مواردي اين است كه افكار خود را به حالت شناگر در اورده تا با .... لذا بهترین جمله ای که یک مرد می تواند به زن خود بگوید عبارت «عزیزم تو را دوست ... روز تولد همسرتان و سالگرد ازدواج تان، را با برپایی جشن ساده و مختصر ارج نهید. ...... از طرف دیگر ، تفاوت سنی بیشتر از ۱۰ سال (میان زن و مرد) مناسب نیست ، چون هر دهه ...

فارس - تأخیر در تصمیم به فرزند‌آوری، فرصت طلایی یک ...

sahebkhabar.ir/.../تأخیر-در-تصمیم-به-فرزند-آوری-فرصت-طلایی-یک-بارداری-سالم-را-...
۶ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - این مسؤول با ابراز تأسف از افزایش سن ازدواج در سال‌های اخیر و پیامدهای آن ادامه ... سنی مناسب برای بارداری در خانم‌ها سن 18 تا 35 سالگی و بهترین سن بارداری ... دو حاملگی به بیش از پنج سال ضمن کاهش فرصت‌های باروری سالم برای مادر و ...
۲۱ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - مطلق با بیان اینکه توانایی فرزندآوری نشاندهنده کیفیت زندگی است، ... طبق گفته وی؛سن ازدواج در برخی استانها 2 تا 4 سال و برخی از مناطق تا 10 سال افزایش یافته است. ... خوبی در کاهش مرگ و میر کودکان و سوء تغذیه این گروه سنی داشته است. ... وی بهترین سن بارداری را 18 تا 35 سالگی دانست و افزود: افراد بالای 35 ...

سقط جنین - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/سقط_جنین
سقط جنین در اسلام تا زمانی مجاز است که به اعتقاد مسلمانان روح در جنین دمیده نشده باشد. ... سن حاملگی افزایش می‌یابد، اما هنوز پایین‌تر از زایمان در ۲۱ هفتگی حاملگی است. ... اتساع و تخلیه بررسی کتابخانه‌ای کوکران در سال ۲۰۰۸ نشان داد که اتساع و ..... پس از ازدواج، بارداری برنامه‌ریزی نشده و تمایل نداشتن به فرزند‌آوری از این دلایل است و ...

سن باروری 11 میلیون جوان در حال گذشتن است/ 35 درصد ... - ...

www.pezeshkan.org/?p=37899
۷ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - سن باروری ۱۱ میلیون جوان در حال گذشتن است/ ۳۵ درصد خانواده‌ تهرانی‌ها تک فرزند هستند ... ازدواج تا فرزند‌آوری تاخیر دارد، یعنی فاصله ازدواج تا تولد فرزند اول ۳٫۵ سال ... اینکه بهترین سن ازدواج و باروری بین ۱۸ تا ۳۵ سالگی است، اظهار کرد: در حال ... معتادان در فاصله سنی ۱۵ تا ۱۹ سال و ۵۵ درصد آنان کمتر از ۳۵ سال دارند.

[DOC]Type the document title - مدیریت اجرایی

health.nkums.ac.ir/get_file.aspx?fn=Uploaded/Users/2/7/رویکردهای%20باروری...
بدیهی است که تناسب این آموزش ها با گروه سنی و متناسب با جنس و نیز تدوین متون با .... باروری و فرزندآوری نيز محصول ازدواج و تشكيل خانواده است. ... سنین 35-18 سالگی، سنین مناسب برای باروری بوده و سنین 30-20 سالگی بهترین سن ... بايد نهايت سعي و كوشش را به خرج داد تا از بارداري هاي خارج از دامنه سني 35-18 سال پرهيز گردد.

هر سال یک میلیون و 125 هزار نفر به جمعیت کشور افزوده شده است

sepidonline.ir/.../40914-هر-سال-یک-میلیون-و-125-هزار-نفر-به-جمعیت-کشور-افزوده-...

برچسب ها : بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟ | 18 تا 35 سال , بهترین سن ازدواج و فرزندآوری چه سنی است؟ , 18 تا 35 سال ,
بازدید : 0 تاریخ : پنجشنبه 04 شهريور 1395 زمان : نویسنده : admin نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

آمار سایت
 • کل مطالب : 180
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 9
 • آی پی دیروز : 9
 • بازدید امروز : 37
 • باردید دیروز : 4
 • گوگل امروز : 5
 • گوگل دیروز : 2
 • بازدید هفته : 41
 • بازدید ماه : 352
 • بازدید سال : 1,126
 • بازدید کلی : 58,669